ERKEKLERİN İLİŞKİLERİNDE EN ÇOK YAPTIKLARI 3 HATA

Günümüzde ilişkilerin bitme sebeplerinin birçoğunda karşılıklı yapılan hatalar vardır. Peki erkeklerin ilişkide en çok yaptıkları 3 hata nedir?

En çok yapılan hataların başında ilk olarak gereksiz kıskançlık geliyor. Her kadın, hatta her erkek kıskanılmayı sever. Fakat yeterli dozda. Birçok şey yeterli dozda alındığında vücudumuza faydalı iken, fazlası vücudumuza zararlı ise buda aynen öyle bir durum. Bir erkek, kadınını ne zaman ve nerede kıskanması gerektiğini bilmelidir. Gereksiz kıskançlıklar ile hem kendisini hemde sevdiğini vaat ettiği bayanı üzmemeli, huzursuz etmemeli.

Bir başka en yaygın hatamız ise erkeğin, karşısındaki bayanın ilgi alanlarına saygı duymamasıdır. Partnerinizle ilgi alanlarınızın aynı olmasını bekleyemezsiniz, beklemeniz çok saçma bir hata zaten. Yaratılış gereği bayanların ve erkeklerin ilgi alanları birbirinden çok farklıdır ve arada bir kesişimler olsada genel olarak arada büyük uçurumlar olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden iki tarafın aynı şeylere aynı şekilde ilgi göstermesini bekleyemezsiniz. Bir ilişkinin başlıca bitme sebebi olabilecek bu durumun hassasiyetini göz önünde bulundurmakta her zaman fayda var.

Son olarakta sadakatsizlik. Aslında bu maddeyi kadın veya erkek diye ayırmadan, bir ilişkide yapılabilecek en büyük hata olarak baş köşeye koymak gerek. Zira aldatma eyleminin bir cinsiyeti yoktur, bu hataya kadınlarda düşüyor erkeklerde. Karşınızdaki insanı değil, kendinizi küçük düşürdüğünüz bu eylemin sonuçlarıda çok büyük ihtimal ile ilişkinin bitmesi ile sonuçlanıyor. İlişki bitmese bile oluşmuş olan güvensizliğin giderilmesi çok uzun süre alacaktır, belkide giderilemeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir